پایگاه ترجمان و تبادل دانش پایگاه ترجمان و تبادل دانش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
ورود به صفحه اصلی دانشگاه
جستجو
تعداد كل پيامهاي پژوهش: ۲۵۸  
بازگشت چاپ صفحه    PDF
* بررسي نتايج نصب مجدد لنزهاي جابجا شده داخل چشمي با يک تکنيک جراحي تغييريافته

نام مجری/محقق: خليل قاسمي فلاورجاني
drghasemi@yahoo.com
تاریخ اتمام پژوهش: دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۷
همکاران: .  
مرکز/دانشکده حمایت کننده: مرکز تحقيقات چشم بيمارستان رسول اکرم
نوع مخاطب:
بیماران و مردم 
(بیماران مبتلا به جابه جا شدگی لنز داخل چشمی)

پيام پژوهش
1- اهميت موضوع:
براي نصب مجدد لنزهاي داخل چشمي جابجا شده، روش هاي گوناگوني گزارش شده است که داراي معايبي چون پرولاپس زجاجيه ، كشش بر شبكيه ، كلاپس ساختمان هاي چشمي، خونريزي داخل چشمي، آستيگماتيسم بالاي پس از جراحي و نياز به مانورهاي پيچيده داخل چشمي می باشند. هدف از اين مطالعه ارزيابي نتايج نصب اسكلرال لنزهاي داخل چشمي جا بجا شده بوسيله خارج كردن هاپتيك از يك برش كوچك قرنيه است.

2- توضیح مهمترین یافته‌های نتایج طرح به زبان غیر تخصصی:
اين مطالعه  گذشته نگر مداخله اي بر روي 28 بيمار مبتلا به جا بجا شدگي لنز داخل چشمي به حفره زجاجيه انجام شد. در اين بيماران پس از آوردن لنز جا بجا شده به داخل اطاق قدامي، يك نخ بخيه از محل يك فلپ اسكلرال به داخل چشم وارد و از فلپ سمت مقابل خارج شد. سپس نخ از طريق برش كوچك فوقاني قرنيه خارج شد . هاپتيك ها به نوبت از طريق همان برش كوچك فوقاني قرنيه خارج گردیده، نخ بخيه به دور آن گره زده شد و به داخل اطاق قدامي باز گردانده شد. در نهایت لنز به پشت عنبيه منتقل و به محل نصب اسكرال آن متصل گردید. پیگیری بیماران نشان داد که استفاده از این روش، تغییری در میانگین بهترین حدت بینایی اصلاح شده و میانگین آستیگمات بعد از جابه جا شدن عدسی داخل چشمی ایجاد نمی کند. بنابراین این روش نياز به مانورهاي داخل چشمي پيچيده را كاهش داده و نسبت به روش هاي ديگر مطمئنتر و ساده تر است.

3- پیشنهاد برای کاربرد نتایج:
آموزش جراحان برای استفاده  از  روش خارج كردن هاپتيك از يك برش كوچك قرنيه جهت نصب اسكلرال لنز هاي داخل چشمي جابجا شدهبرای اطلاع از آخرین تغییرات/بروز رسانی مطلب، ایمیل خود را وارد نموده و کلید تایید را کلیک کنید  
پست الکترونیکی:


نظرات

 
نظر شما راجع به این مطلب چیست؟


تعداد نمایش : 2966
کلمات کلیدی : لنز, چشم